Prawie jak Zanzibar

Wczoraj rozpoczęła się meteorologiczna wiosna,ja natomiast postanowiłam przy tej okazji rozpocząć  sezon ogródkowy;-) nawet nie umiem Wam opisać dzikiej radości jaką poczułam wyciągając leżak z szopki i nalewając sobie piwko z sokiem! Co prawda temperatura była nieco niższa niż na Zanzibarze ale…właściwie tu nie chodzi o to.  W ciepłej kurtce z pięknymi krokusami wokół i cudnie grzejącym słoneczkiem, poczułam się najszczęśliwszą osobą na świecie.  Poczułam tą wiosnę całą sobą.

Po co to piszę? Bo tak sobie czasem myślę że wszyscy nie doceniamy tego co mamy obok.  Nie umiemy cieszyć się z małych rzeczy. Trzeba nam dalekich podróży i dużych doznań a tymczasem to co najpiękniejsze częstokroć jest na wyciągnięcie ręki . Sama złapałam się  ostatnio na myśleniu pt.”muszę stąd choć na tydzień wyjechać do ciepłego żeby nie zwariować” … bo dość mam szarzyzny i chłodu.  Niestety natłok obowiązków nie pozwolił na to stąd musiałam znaleźć „Zanzibar” tu,  dosłownie na swoim podwórku . I co najciekawsze,  znalazłam. Sceptycy (w tym mój mąż) powiedzą co to za Zanzibar. ..zimno i mało kolorowo.  I w pewnym stopniu będą mieli rację.  Natomiast z drugiej strony na to patrząc…. to chwilowo jedyny Zanzibar na jaki mam czas,  jest we własnym ogródku,  za darmo i…. przy odpowiednim nastawieniu potrafi cieszyć nie mniej niż fajna wycieczka.  Bo tak naprawdę wszystko jest w głowie. Można latać po świecie i nigdzie nie być szczęśliwym a można nosa nie wyściubić poza własne 4 kąty i być najszczęśliwszym człowiekiem ever. Ja należę do tego gatunku ludzi , których cieszy właściwie wszystko, byleby zbyt dlugo nie padało 🙂

Tak serio to przy poniedziałku chciałam Wam i sobie życzyć byśmy umieli „cieszyć się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest.”

Cudnego tygodnia

A.

 

Jedna myśl na temat “Prawie jak Zanzibar”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kilka słów o mnie

Kocham swoją pracę. Odbyłam setki spotkań, zrealizowałam setki transakcji i z każdym następnym cieszę się, bo robię to co daje mi radość.

Szkolenia

Szukam dla Państwa szerszych perspektyw i udowadniam, że chcieć to móc!